کلاس های آمادگی آزمون IMC و استرالیا

درباره IMC چه میدانید؟!

امروزه مسابقات علمی بین المللی ابزار قدرتمندی برای تبادل تجربیات و ارتقای سطح علمی بوده و همواره آوردگاهی جهت ایجاد انگیزه و علاقه در مخاطبین محسوب می شود.هرساله چندین مسابقه ی ریاضی در سراسر دنیابرای گروه یکی از این مسابقات است که با هدف افزایش قدرت تفکر،یادگیری IMC های سنی مختلف برگزار می شود.مسابقات بین المللی تکنیک های محاسباتی و حل مساله،کارگروهی و ارتقا دانسته ها و آشنایی با روش های آموزش ریاضی همسو با استاندارد های جهانی برگزار می شود.

گفتنی است آزمون انتخابی مسابقات جهانی (IMC) هر ساله با هدف شناسایی و حمایت از دانش آموزان مستعد جهت حضوری موفق در عرصه‌های رقابت‌های علمی و بین المللی انجام می پذیرد.

 

حضور در مسابقات علمی بین‌المللی زمینه‌ی مناسبی است برای تبادل تجربیات، ارتباط با جوامع علمی، کسب اندوخته‌های بیشتر و بروز رسانی دانش و اطلاعات. از همین رو خانه ریاضی تهران پس از اعزام موفقیت آمیز دانش آموزان به مسابقات جهانی ریاضی، در نظر دارد گزینش، آماده سازی و اعزام دانش آموزان مستعد جهت حضوری موفق و ارتقای جایگاه ایران در عرصه رقابت های علمی بین المللی را برای ششمین سال مهیا و اجرا نماید.

IMC به معنای مسابقات جهانی ریاضی  (International Mathematics Competitions) می باشد.

که با محوریت درس ریاضی و در سه رده سنی برگزار می گردد.در سال 1994 از آسیای جنوب شرق متولد شد و امروزه بصورت بین المللی در سرتاسر جهان برگزار می شود.تفاوت آن با المپیاد ریاضی علاوه بر تیمی انفرادی برگزار شدن آن در این است سوالات آن برخلاف مسائل مطرحه در المپیاد که گاهاً بر پایه اطلاعات ریاضی استوار است ، بیشتر به جنبه قدرت خلاقیت و تفکر دانش آموز می پردازد.

رده سنی شرکت کنندگان :

با توجه به اینکه کمیته بین المللی مسابقات IMC شرایط سنی یکسانی برای شرکت کنندگان از سراسر جهان قرار داده است، فقط دانش آموزانی که از لحاظ سنی در شرایط زیر قرار دارند می توانند در آزمون انتخابی شرکت نمایند.

  1. * دانش آموزان پایه هفتم و هشتم سراسر کشور
  2. * دانش آموزان پایه نهم و دهم و یازدهم دوره دوم متوسطه سراسر کشور