دوره های مبتدی تا پیشرفته در آکادمی سوده

آموزش زبان آلمانی برای بزرگسالان، دوره های مختلف از مقدماتی تا پیشرفته ارائه می نماید.مبتدیان فراگیری زبان آلمانی باید از سطح A1 آغاز کنند. دوره های آموزشی به صورت عادی، فشرده و یا فوق فشرده ارائه می شوند سطح بندی دوره ها به صورت زیر تقسیم بندی می گردد:

دوره های زبان آلمانی 

A1
زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره واژه های روزمره و جملات ساده را که در ارتباط با نیاز های مشخصی می باشد،درک کرده و بکار برد و خود را معرفی نموده و از. دیگران پرسشهایی را بعمل آورد.
A2
زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره واژه هایی با کاربرد زیاد در ارتباط با نیازهای شخصی ( مانند اطلاعات درباره خود و خانواده،خرید،کار و محیط اطراف ) را درک نموده و در شرایط ساده و معمول منظور خودرا ادا نماید. 
B1
پس از گذراندن دوره B1 دانشجو قادر است به طور روان در مورد مسائل آشنا، نکات اصلی را درک کرده و در صورت سفر به آلمان مشکلات خود را حل کرده و گفتگو نماید.
B2
زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره نکات اصلی متون پیچیده در ارتباط با مطالب معین یا انتزاعی را درک نموده و در رشته تحصیلی خود بحث های اختصاصی را دنبال کند.
C1
زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره متون طولانی شامل طیف گسترده‌ای از واژه های سطح بالا را درک نموده و بدون آمادگی قبلی روان گفتگو کند بدون اینکه مجبور باشد در جستجوی لغات مورد نظر برآید.
C2

در این دوره زبان آموز قادر خواهد بود عملا آنچه را میخواند یا می شنود بدون هیچ مشکلی درک نماید.

1 Goethe-Zertifikat A

آزمون Start Deutsch 1 مستلزم داشتن دانش بسیار ساده در زبان آلمانی است. این آزمون با پایه اول A1  از 6 سطح موجود در جدول GER (چارچوب تعیین شده مشترک در اروپا برای سطوح مختلف زبان) مطابقت دارد.

شما بعد از قبولی در این آزمون قادر خواهید بود :

⦁ در موقعیت های روزمره موضوعات و سوالات کلی و بسیار ساده، دستور العمل ها و اطلاعیه ها را درک کرده و همچنین پیغام های تلفنی، اطلاعیه های عمومی و گفت و گوهای کوتاه را متوجه شوید.
⦁ قسمت های مهم در اطلاعیه ها، تابلوهای عمومی و آگهی ها را استخراج کنید.
⦁ اعداد، مقادیر، زمان و قیمت ها را بیان کرده و متوجه شوید.
⦁ قادر به پر کردن پرسش نامه ها در مورد اطلاعات شخصی خود باشید .
⦁ وارد گفت و گو شوید و به سوالاتی که از شما پرسیده می شود جواب دهید .
⦁ پیام های کوتاه شخصی بنویسید .
⦁ درخواست های متداول روزمره را مطرح کنید و به آنها عکس العمل نشان دهید.
 برای رسیدن به این سطح، بسته به دانش قبلی و شرایط یادگیری، نیاز به 80 تا 150 واحد درسی 45 دقیقه ای دارید.

Goethe-Zertifikat A2

آزمون Goethe-Zertifikat A2 برای بزرگسالان و نوجوانان تدوین شده است.
برای دریافت مدرک Goethe-Zertifikat A2 باید از دانش پایه ای در زبان آلمانی برخوردار باشید.
این امتحان برابر با سطح A2 دومین سطح از سطوح ششگانه موجود در جدول GER (مرجع مشترک در اروپا برای سطوح مختلف زبان) است.

پس ازقبولی در این امتحان قادرخواهید بود :

⦁ اطلاعات مهم در گفت وگو های روزمره را متوجه شوید. همچنین آنچه که در رادیو یا تلفن می شنوید را بفهمید.
⦁ اطلاعاتی که در مقاله ها ی کوتاه روزنامه ها، تبلیغات و اطلاعیه های مربوط به زندگی روزمره و اطلاعاتی که در بوردها نوشته می شوند را بفهمید.
⦁ فرم های موجود در فروشگاه ها، بانک ها و یا ادارات را پر کنید.
⦁ خود را معرفی کنید و با دیگران در مورد زندگی شخصی خود گفت وگو کنید.
⦁ برای توافق در موضوعی با دیگران مذاکره نمایید.
برای رسیدن به این سطح، بسته به دانش قبلی و شرایط یاد گیری، نیاز به 200  تا 300  واحد درسی 45 دقیقه ای دارید.

 Goethe-Zertifikat B1

آزمون Goethe-Zertifikat B1 برای بزرگسالان و نوجوانان تدوین شده است.  
قبولی در این آزمون نشانگر توانایی کاربرد مستقل زبان آلمانی بوده وبرابر با سطح B1  سومین سطح از سطوح ششگانه  موجود در جدول GER (مرجع مشترک در اروپا برای سطوح مختلف زبان)  است
 داوطلبان با قبولی در این امتحان قادر خواهند بود : 
⦁ در صورت استفاده از زبان استاندارد وموضوعات ملموس مانند شغل، مدرسه، اوقات فراغت و ... اطلاعات مهم را متوجه شوند.
⦁ در سفرهای خود به کشورهای آلمانی زبان اغلب نیازهای خود را برطرف کنند.
⦁ نظر خود را بطور منسجم در مورد موضوعات ملموس و علایق شخصی بیان کنند.
⦁ در مورد رخدادها و تجارب خود صحبت کنند و رؤیاها، آرزوها و اهداف خود را بیان کرده، آن را توضیح دهند وعلل آن را برشمارند.
برای رسیدن به این سطح، بسته به دانش قبلی و شرایط یادگیری، نیاز به 350 تا 650 واحد درسی 45 دقیقه ای دارید.

TESTDAF

آزمون TestDaF آزمون زبان آلماني براي داوطلبان خارج از آلمان است كه قصد تحصيل در آلمان را دارند و يا نياز به ارائه مدركي دال بر تسلط به زبان آلماني دارند.با قبولی در این آزمون داوطلب قادر خواهد بود مجوز ورود به دانشگاههای آلمان را از نظر اثبات معلومات زبان آلمانی کسب نماید

TestDaf (Test Deutsch als Fremdsprache)

 آزمون(Test Deutsch als Fremdsprache)  TestDaf   دارای سه سطح (TDN3)، (TDN4) و (TDN5) بوده و با این مدرک میتوان در کلیه دانشگاههای آلمان به اخذ پذیرش تحصیلی دست یافت. میزان دانش زبان آلمانی مورد نیاز برای شرکت در این آزمون سطح B2  و ترجیحاٌ C1  می باشد.

(TestAS (Test für ausländische Studierende

آزمون ( TestAS (Test für ausländische Studierendeآزمونی است که برای تشخیص صلاحیت علمی دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند برگزار می شود و از سال 2010 برای اخذ پذیرش برخی از دانشگاههای آلمان الزامی شده و بطور کلی دارا بودن این مدرک امتیازی مثبت برای اخذ پذیرش تحصیلی بشمار می آید. سطح زبان آلمانی مورد نیاز برای شرکت در این آزمون B1.2  می باشد.

چرا آلمانی بیاموزیم؟

کسی که آلمانی می داند، می تواند نوشته های نویسندگان بزرگ قرن های گذشته مانند گوته، شیلر و برشت را به زبان اصلی بخواند، در شرح زندگی نامه خود به این مطلب خاص اشاره نماید ( بسیاری از شرکت ها در پی داوطلبانی اند که زبان آلمانی می دانند) ، در دانشگاه های آلمان، اتریش و سوییس به طور رایگان تحصیل کند، به فستیوال فیلم برلین برود، در جشن اکتبر در مونیخ و یا در کارناوال کلن شرکت کند، آخرین مقالات و کتاب های علمی را مطالعه کند ( در زمینه مقالات علمی آلمان در مقام دوم است. ۲۸٪ تمام کتاب های علمی که در سطح بین الملل منتشر می شود، آلمانی است) ، در سطح بین المللی اعلام داوطلبی نماید – آلمانی یکی از زبان های رسمی اتحادیه اروپاست و در بسیاری از شرکت ها و نهاد های بین المللی مورد استفاده دارد.
 

دلایل اقتصادی برای یادگیری زبان آلمانی

یادگیری زبان کشوری که سومین اقتصاد بزرگ دنیاست، مهمترین کشور در صنعت خودرو در جهان است، انواع ماشین آلات صنعتی را تولید و صادر می کند و همواره به بالاترین کیفیت شهره بوده است قطعا برای کسانی که می خواهند در حوزه های پیشرفته صنعتی به منابع با کیفیت دست یابند بسیار ارزشمند می باشد. پس اگر علاقه مند به حوزه صنعت و فناوری های پیشرفته هستید، آلمانی بهترین زبان و آلمان بهترین مکان برای شماست. چرا که مراکز صنعتی آلمان، رهبران و پیشتازان صنعت در حوزه خود هستند.

ادامه تحصیل در آلمان

شکی نیست که دانشگاه های زیادی در آلمان، فرصت ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم می کنند. بحثی در این نیست که ادامه تحصیل، با مبلغ 0 یورو شهریه در هر ترم، یک فرصت ایده آل برای شماست. اما یادگیری زبان آلمانی گستره ای بزرگتر از مراکز دانش در کشور آلمان را فراروی شما قرار می دهد. مراکز آکادمیک آلمان به دلیل کیفیت خارق العاده خویش، منجر به این شده اند که زبان آلمانی رتبه دومین زبان رایج علمی را به خود اختصاص دهد.


منابع و سطوح آموزشی زبان آلمانی

سطح (A1) مبتدی: این دوره طی دو کتاب Menschen A1.1 & A1.2  تدریس می شود که پس از پایان دوره زبان آموز قادر به مکالمات ساده روزمره ، خواندن، درک مطلب و  نگارش متون ساده به زبان آلمانی و بطور کلی انجام امور شخصی خود در آلمان خواهد بود.
سطح (A2) متوسط: این دوره طی دو کتاب Menschen A2.1 & A2.2  تدریس می شود که در تکمیل و ادامه دوره قبل منجر به تقویت مکالمه زبان آموز و درک مطلب متون پیچیده تر و نگارشی پیشرفته تر خواهد شد.
سطح (B1): این سطح را می توان شروع سطوح پیشرفته زبان آلمانی دانست که حداقل مدرک قابل قبول برای اخذ پذیرش دانشگاهی است. این سطح دارای سه کتاب B1.1 & B1.2 که از سری کتابهای Menschen و کتاب سوم B1+ از سری کتب انتشاراتSicher  می باشد. پس از پایان این دوره زبان آموز قادر به انجام مکالمه ای روان، نگارش پیشرفته و درک مطلب متون پیچیده خواهد بود. این سطح از زبان آلمانی برای ورود به محیط تحصیلات عالی در کشور آلمان و همچنین ورود به بازار کار آلمان الزامی است.
⦁ سطوح B2  تا C1  جزء بالاترین سطوح زبان آلمانی می باشند و با کتب Sicher  تدریس می گردد.

کتاب ها :

MENSCHEN
SICHER

BESTE FREUNDE